دوشنبه, ۷ میزان ۱۳۹۹

در راستای همگرایی منطقه‌ای

e9e61b6b4d2e472c91315d5aff00a331_18

سازمان صحی جهان: هیچ راه‌حل جادویی برای ویروس کرونا وجود ندارد

۱۴ اسد ۱۳۹۹

سازمان صحی جهان روز دوشنبه سوم اگست ۲۰۲۰ هشدار داد که علی‌رغم امیدواری‌ها برای پیدا شدن واکسن کووید-۱۹ که تا کنون ۱۸ میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند، هنوز هیچ راه‌حل جادویی برای کرونا وجود ندارد.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان صحی جهان از مقر این سازمان در ژنیو به خبرنگاران گفت:« در حال حاضر هیچ راه‌حل جادویی وجود ندارد و احتمالا هیچ‌گاه وجود نداشته باشد.»

از زمان انتشار کرونا در اواخر سال میلادی گذشته در چین، تا کنون بیش از ۱۸ میلیون نفر در سرتاسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و این ویروس با سرعت جنون‌آمیز در جهان و به ویژه در آمریکا و آمریکای لاتین در حال انتشار است.

بالا رفتن شمار مبتلایان بسیاری از کشورها را به از سرگیری اقدامات سختگیرانه در زمینه قرنطینه وا داشته است.

خبرگزاری فرانس‌پرس که اقدامات به جمع‌آوری و انتشار آمار روزانه کرونا می‌کند، گزارش کرد تا روز دوشنبه سوم اگست ۱۸ میلیون و ۱۱ هزار و ۷۶۳ مورد ابتلا به کرونا در جهان ثبت شده و تا همین تاریخ۶۸۷ هزار و ۹۴۱ نفر جان خود را در نتیجه ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا کرونا‌زده‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود و ۴ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۶۹۳ نفر تا این لحظه در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۱۵۴ هزار و ۷۹۳ نفر جان باخته‌اند. برزیل با ۲ میلیون ۷۳۳ هزار و ۶۷۷ ابتلا و ۹۴ هزار و ۱۰۴ مورد مرگ در رده بعدی قرار داد.

با اینحال بسیاری اعداد واقعی را بسیار بیشتر از این دانسته زیرا که این آماری است که توسط دولت‌ها به سازمان جهانی بهداشت ارسال شده و راستی‌آزمایی مستقل آنها ممکن نیست. در بسیاری از کشورها هم روند تست کرونا چندان شفاف نیست و نمی‌توان به این آمار اعتماد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز تدروس ادهانوم روز جمعه ۳۱ جولای ۲۰۲۰ در جلسه کمیته بحران سازمان جهانی بهداشت گفت: «دنیاگیری کرونا یک بحران سلامتی است که در هر قرن یک بار روی می‌دهد و پیامدهای محسوس آن تا دهه‌های آینده ادامه خواهد داشت.»

ادهانوم پیش از این هم در یک نشست خبری مجازی در ژنیو گفته بود: «اجازه دهید بی‌پروا سخن بگویم. تعداد قابل توجهی از کشورها هنوز در مسیر اشتباه حرکت می‌کنند و ویروس [کرونا] هنوز دشمن شماره یک جهان است…اگر تدابیر بهداشتی اصلی رعایت نشوند، بحران کرونا به بدتر و بدتر تبدیل خواهد شد. اما این اتفاق نباید رخ دهد.»

آمار ویروس کرونا,آمار ویروس کرونا در جهان,کرونا در جهان,کشورنیوز,کووید 19,ویروس کرونا