شنبه, ۴ دلو ۱۳۹۹

در راستای همگرایی منطقه‌ای

13990217000856_Test_PhotoN

محبوبیت رهبر جدید حزب کارگر انگلیس از جانسون پیشی گرفت

۰۸ سرطان ۱۳۹۹

محبوبیت “کراستارمر” رهبر جدید حزب کارگر انگلیس با دو درصد اختلاف، از “بوریس جانسون” نخست‌وزیر محافظه‌کار این کشور پیشی گرفت.

به نوشته روزنامه «گاردین»، بر اساس نظرسنجی مؤسسه «آپینیوم» که به سفارش این روزنامه انجام شد، محبوبیت استارمر در میان مردم انگلیس به ۳۷ درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که طبق این نظرسنجی که روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار و نتایج آن روز یکشنبه منتشر شد، محبوبیت جانسون به ۳۵ درصد رسیده است.

با این حال حزب محافظه‌کار به رهبری جانسون از محبوبیت ۴۴ درصدی برخوردار بود که ۴ درصد بیشتر از حزب کارگر است.

فاصله میان محبوبیت این دو حزب در اواخر زمستان سال گذشته و پیش از کناره‌گیری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر، ۲۰ درصد بود.

کوربین در انتخابات زودهنگام بریتانیا که اوایل زمستان سال گذشته برگزار شد، از جانسون شکست سختی خورد و پس از آن اعلام کرد به زودی از رهبری حزب کارگر کناره‌گیری می‌کند.

مواضع متفاوت استارمر در برابر آنچه افکار «ضد یهودی» در حزب کارگر نامیده می‌شد و عملکرد ضعیف دولت جانسون در کنترل شیوع بیماری مهلک «کووید-۱۹» از عوامل تأثیرگذار بر افزایش محبوبیت رهبر جدید حزب کارگر هستند.

استامر در هفته‌های اخیر با به چالش کشیدن جنبه‌های مختلف مقابله دولت جانسون با شیوع ویروس کرونا در جلسات پارلمان انگلیس از خود چهره‌ای مسئولیت‌پذیر و مصمم ارائه کرده است.

نظرسنجی ماه گذشته مؤسسه «یوگاو» نشان داد تنها ۳۲ درصد از مردم انگلیس معتقدند دولت این کشور وظایف خود را به درستی انجام می‌دهد که ظرف یک هفته گذشته ۳ درصد کاهش داشته است.

در مقابل ۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان، عملکرد استارمر را رضایت‌بخش دانستند که نسبت به ماه گذشته ۸ درصد افزایش داشت.

 

استارمر,انگلستان,انگلیس,بریتانیا,بوریس جانسون,حزب کارگر,حزب محافظه کار,صدراعظم بریتانیا,کشورنیوز,محبوبیت بویس جانسون,نخست وزیر انگلستان