پنج شنبه, ۹ دلو ۱۳۹۹

در راستای همگرایی منطقه‌ای

50c9eed0996e11b100ab670e647dd444_XL

وزیر خارجه افغانستان: ارادۀ سیاسی برای تقویت روابط با پاکستان وجود دارد

۲۳ میزان ۱۳۹۹

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با سفیر جدید پاکستان در افغانستان ابراز امیدواری کرد که روابط میان کابل و اسلام‌آباد گسترش یابد.

سرپرست وزارت خارجه دیروز با منصور احمد خان، سفیر پاکستان مقیم کابل، ملاقات کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه، آقای خان را خوش‌آمدید گفت و ابراز امیدواری کرد که حین ماموریت ایشان در کابل، روابط میان افغانستان و پاکستان هرچه بیشتر تقویت و گسترش یابد. آقای اتمر با ابراز سپاس از همکاری‌های پاکستان به افغانستان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه حمایت آن کشور از روند صلح افغانستان قدردانی کرد.

سپس، سفیر پاکستان مقیم کابل، آغاز گفتگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکر‌اتی جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان را گام مهم و اساسی برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان و منطقه دانسته، اظهار داشت که کشور متبوعش از روند مذاکرات صلح که منجر به آتش بس و صلح پایدار گردد، حمایت و پشتیبانی می‌‌کند.

در ادامه، سفیر پاکستان در مورد رفع مشکلات ویزای شهروندان افغان به وزیر امور خارجه اطمینان داده گفت که با تطبیق رژیم باز ویزه، برای شهروندان افغان ویزای دراز مدت صادر شده و برای مریضان و مریضداران که به‌هدف تداوی به پاکستان سفر می‌کنند، شرایط سهل در نظر گرفته خواهد شد. آقای خان افزود که در سفارت و تمامی قونسلگری‌های آن کشور در افغانستان این رژیم ویزا آغاز شده و به این ترتیب مشکلاتی که تا حال شهروندان افغان برای دریافت ویزا با آن مواجه بودند، بعد از این رفع خواهند شد.

وزیر امور خارجه با ابراز سپاس از سفیر پاکستان مقیم افغانستان در مورد توضیحاتش پیرامون تطبیق رژیم نو ویزا، افزود که این روند مناسبات میان مردم دو کشور را تقویت خواهد کرد. وزیر امور خارجه از ارادۀ موجود سیاسی برای تقویت هرچه بیشتر روابط دولت با دولت صحبت نموده آن‌را برای تقویت روند صلح با اهمیت عنوان کرد.

اتمر,اسلام اباد,سفیر پاکستان,کابل,وزیر خارجه