دوشنبه, ۱۵ قوس ۱۴۰۰

در راستای همگرایی منطقه‌ای

167153474_2856240617920743_3044470551241056279_n

کابل با طرح واحد به استانبول می‌رود

04 April 2021

کمیتۀ تهیه و توحید مسودۀ طرح صلح کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز (یکشنبه، ۱۵ حمل) به ریاست محمدیونس قانونی عضو رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی، در قصر سپیدار برگزار شد.

به گزارش کشور به نقل از شورای عالی مصالحه ملی، در این نشست طرح پیشنهادی احزاب سیاسی، اعضای کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی، نهادهای جامعۀ مدنی و شهروندان کشور بررسی گردید. تا اکنون ۲۵ حزب سیاسی و اعضای کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی، طرح و دیدگاه شان را برای صلح به این کمیته فرستاده‌اند که شامل ۳۰ طرح می‌شود.

کمیتۀ تهیه و توحید مسودۀ طرح صلح کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی، روی جمع‌آوری و توحید نظریات و دیدگاه‌های احزاب سیاسی، اعضای کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی و شهروندان کشور کار کرده است. در نشست امروز مسودۀ واحد دیدگاه‌های ارایه‌ شده به بررسی گرفته شد و تا توحید نظریات و ارایۀ آن به نشست کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی، نشست‌های این کمیته ادامه دارد.

قرار است جمهوری اسلامی افغانستان با طرح واحد به نشست بعدی صلح در ترکیه اشتراک کند. آتش‌بس و ختم کامل و دایمی جنگ، ارزش‌های حقوق بشری و حقوق اساسی شهروندان، مشارکت عادلانه‌ در قدرت و ساختار نظام سیاسی از موارد درشت این طرح استند.

شورای عالی مصالحه,صلح,طالبان,طرح خلیلزاد,غنی,کابل