چهارشنبه, ۱۶ قوس ۱۴۰۱

در راستای همگرایی منطقه‌ای

کمیته-بین-المللی-صلیب-سرخ-فعالیت-خود-در-افغانستان-را-دو-برابر-کرده-است-720x470

کمیتۀ صلیب سرخ: دنیا مصروف اوکراین است؛ اما ما فعالیت‌های‌مان را در افغانستان دو برابر ساخته‌ایم

23 November 2022

 

رییس عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان گفته است با وجود این‌که توجه جهانی معصوف به اوکراین است، اما این نهادها فعالیت‌هایش را در افغانستان دو برابر ساخته است.

به گزارش کشور نیوز، مارتین شوپ رییس عملیاتی کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در دیدار با رییس دفتر رییس وزرای طالبان گفته که کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ در شرایطی‌که همۀ نهادها افغانستان را ترک کردند، همچنان به فعالیت‌هایش در این کشور ادامه می‌دهد.
آژانس باختر تحت کنترل طالبان نوشت: رییس عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت: با وجود آن‌که اکنون توجه بین‌المللی به اوکراین است، اما من خواستم که افغانستان را از نزدیک ببینم و در رابطه به آن جامعه بین المللی را پیام بدهم.
وی یاد آور شد: با پیروزی طالبان تمام سازمان ها فعالیت های شان را در افغانستان متوقف ساختند اما کمیته بین المللی صلیب سرخ فعالیت خویش را دو برابر نمود تا دست نیازمندان را بگیرد
مارتین شوپ خاطرنشان کرد که این کمیته هم اکنون در افغانستان مصارف ۳۳ شفاخانه را را می پردازد و امور این شفاخانه ها به حمایت این کمیته به پیش میرود
خانم موریل تصریح کرد که کمیته بین المللی صلیب سرخ در نظر دارد که با اشخاص آسیب پذیر پس از تشخیص آنان، کمک های لازم را انجام دهد.
او همچنان گفته که ما همیشه به هدف حمایت از افغانان، پیشنهادات خود را به جامعه بین المللی بخاطر رفع تحریم های وضع شده در برابرافغانستان، ارائه کرده ایم.

افغانستان,صلیب سرخ,طالبان