جمعه, ۱۵ اسد ۱۴۰۰

در راستای همگرایی منطقه‌ای

Kike-Setien

سرمربی جدید بارسلونا معرفی شد

۲۴ جدی ۱۳۹۸

سرمربی اسپانیایی به دلیل کسب نتایج ضعیف با بارسلونا از سمتش اخراج و کیکه ستین به عنوان سرمربی جدید این باشگاه معرفی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از آس، باشگاه بارسلونا بامداد سه شنبه اعلام کرد ارنستو والورده دیگر هدایت این تیم را بر عهده نخواهد داشت.

سرمربی اسپانیایی به دلیل کسب نتایج ضعیف از سمتش برکنار شد. او ظهر دیروز (دوشنبه) به کمپ ورزشی بارسا رفت تا آخرین تمرین خود با تیم را تجربه کند.

پس از تمرین خوسپ ماریا بارتومئو (رییس باشگاه بارسلونا)   وارد مجموعه ورزشی شد تا به سرمربی اسپانیایی اعلام کند دیگر نمی تواند بر نیمکت تیمش بنشیند. باشگاه کاتالانی کیکه ستین را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کرد.

والورده ۱۴۵ بازی هدایت تیم کاتالانی را بر عهده داشت و توانست ۹۷ پیروزی و ۳۲ تساوی به دست آورد. همچنین ۱۶ بار تیمش شکست خورد‌. او در این مدت فاتح دو لالیگا، یک کوپا دل ری و یک سوپرجام اسپانیا شد اما این عناوین کافی نبودند.

دو شکست پیاپی بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا برابر رم و لیورپول و همچنین شکست اخیر از اتلتیکو مادرید در سوپرجام اسپانیا موجب شد همکاری سرمربی اسپانیایی با باشگاه کاتالانی  به پایان برسد.

آبی اناری ها در هر دو بازی لیگ قهرمانان در حالی مغلوب حریف خود شدند که دیدار رفت را با یک پیروزی قاطع پشت سر گذاشته بودند و کمتر کسی تصور می کرد این تیم در خانه حریف چنین شکست هایی را تجربه کند.

بارسلونا هفته گذشته در نیمه نهایی سوپرجام هم در حالی که تیم برتر میدان بود و ۲ بر یک از اتلتیکو پیش بود در نهایت ۳ بر ۲ مغلوب شد تا شانس کسب نخستین جام سال را از دست بدهد‌.

ارنستو والورده,تیم بارسلونا,سربی جدید بارسلونا,کشورنیوز,کیکه ستین